Чист воздух овлажнител USB почисто PJS-БХ - Кина Xiamen PJS технологија

Чист воздух овлажнител USB почисто PJS-БХ

Краток опис:

√.Humidifier може да дејствува како Мала сцена вазна, Канцеларијата овлажнител со уникатен дизајн на дното може да биде мулти агол на екранот.

√.Ultrasonic микро атомизација технологија, спреј повеќе униформа и таписерии, влага повеќе во целост, effectly спречи статички електрицитет во сува средина, намалување на зрачење и задржи на кожата мазна.

√.USB навлажнувачи за спална соба, бебе соба, спа соба, јога соба, Спална соба, Насловна, канцеларија, хотел, училиште, итн.

√.Night светлина може да го користите USB кабел, Практично корисно, овлажнител spary тајмингот 6 часа, вода кутија 400ml капацитет може да продолжи 10 часа.

√.Using USB за осветлување на сијалица овлажнител, постојат голем број на промена на боја, и во текот на ноќта може да биде голема ноќ светлина.


 • EXW Цена: US $ 5.06- $ 5.38 / парчиња
 • MOQ: 100 парчиња
 • Набавка Способност: 20 000 парчиња / месечно
 • Порт: Xiamen или Шенжен како што се бара
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Чист воздух овлажнител USB почисто
  име Шарени навлажнувачи Вечер светлината
  Точка бр PJS-БХ  
  Боја Белата
  моќ 2W
  излезен напон 5V 500mA
  стил Мода
  форма дизајн OEM / ODM
  Резервоарот за вода 400ml
  замаглување излез 10ml / h
  простор апликација 10sq
  Работно време До 8hours
  бучава <36db
  тест Стандард CE RoHS
  пакување 1pcs / кутија, 60pcs / картон
  кабелска линија 1,2 милиони
  апликации Спална соба, бебе соба, спа соба, јога соба, дом, канцеларија, хотел, училиште
  функција 1.Add вода од врвот
  2.Colorful Ноќ Светлина
  3.Air Прочисти
  4.Super навлажнување
  5.Easy за чистење
  димензии 
  должина од 8,8cm 
  ширина од 8,8cm 
  Висина 15.3cm
  капацитет N / A
  материјал
  тело Материјал ABS / ПП / ПЕТ
  Отпечаток (ако е потребно) Ласерско печатење (2000pcs), потврда RoHS
  додатоци информации
  USB полнење Да
  други Не
  тежини
  Нето тежина (kg) 0.24
  Испорака Тежина (kg) 0.5
  Боја Box Големина (см) 10 * 10 * 16
  Картон Големина (см) 58 * 48.5 * 33.5 (15кг / CTNs)

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!