Комарец убиец светилка PJS-LFD - Кина Xiamen PJS технологија

Комарец убиец светилка PJS-LFD

Краток опис:

√.FAN ВСИСНА НАЧЕЛО: ново надградени убиец комарец е дизајниран со силна вшмукување вентилатор и напредни LED извор на светлина, применлив за привлече комарци и ги цицање во светилка, тие ќе дехидрирам и на крајот умре.

√.SAFE и nontoxic: LED светилка комарец донесува физички начин да се убие комарците. Не отрови, штетни хемикалии или радијација, 100% сигурен за човековото тело, и домашни миленици, исклучително еко-пријателски и ефективни решенија инсекти контрола.

√.EASY НА УПОТРЕБА & Clean: Напојување преку USB кабел, може да се вклучи во било кој мобилен напојување, компјутер или телефон полнач. Голема кутија за чување капацитет го прави лесно да се отстрани за чистење и отстранување мртов комарците со едноставно вртење.

√.USER-пријателски дизајн: Постои мал сад на врвот, ако е потребно, може да се отстрани малку капакот да се стави во цврста или течна инсекти отвратителен за подобар ефект. На вграден вентилатор ќе работат тивко, без голема врева да се наруши вашето драгоцено сон.

√.WIDE ПРИМЕНА: Одлична за внатрешна употреба, како дома, спална соба, дневна соба, кујна, канцеларија, магацин, хотел, итн Штити од досадни и пренесуваат разни болести муви / инсекти. Совршен за комарци, мали грешки, муви и други инсекти.

 


 • EXW Цена: US $ 4.36- $ 4.68 / парчиња
 • MOQ: 100 парчиња
 • Набавка Способност: 20 000 парчиња / месечно
 • Порт: Xiamen или Шенжен како што се бара
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Комарец убиец светилки
  Точка бр PJS-LFD
  облик печурки облик
  Боја Белата
  моќ 3W
  Влезен напон / струја 5V / 1A
  стил Мода
  мотив дизајн прилагодено
  форма дизајн OEM / ODM
  Опсег на работа 60㎡
  тест Стандард CE RoHS
  пакување 1pcs / кутија, 24pcs / картон
  USB powered напојува со компјутер, лаптоп моќ банка, USB адаптерот и така натаму, погодно за вас да се користи
  апликации Home Office Спална соба Дневна соба Кујна Ресторан градина двор двор 
  Безбедни и nontoxic Не отрови, штетни хемикалии или радијација, 100% сигурен за човековото тело, и домашни миленици
  димензии
  должина 16см 
  ширина 13.5cm
  Висина 13.5cm
  капацитет N / A
  материјал
  тело Материјал ABS / ПП
  Отпечаток (ако е потребно) Ласерско печатење (1000pcs), потврда RoHS
  FAN ПРИНЦИП ВСИСНА Силна вшмукување вентилатор и напредни LED извор на светлина
  додатоци информации
  USB кабел Да
  други Не
  тежини
  Нето тежина (kg) 0.36
  Испорака Тежина (kg) 0.65

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!