Metoo Силиконска светлината PJS-PY002W - Кина Xiamen PJS технологија

Metoo Силиконска светлината PJS-PY002W

Краток опис:

√.Healthy и безопасен материјал: LED Бебе Деца Ноќ Светлина Мене toorabbit со ABS силиконски дава пријатно меки на допир, се чувствуваат мека. Седум бои може да се промени со цел да се формира постепено се менува color.Through меки силиконски површина, светлината изгледа мека и пријатна.

√.Long време дружење: Вграден 500mAh литиум батерија поддржува преносни употреба нагоре, топла жолта светлина свети околу 3 до 5 часа. Се вашиот постојан придружник за цела ноќ, Креирај смиреноста и релаксирачки atmosphere.Cozy детски ноќта светло за да ги смири вашите деца да спијам, како и.

√.Sensitive индукција: LED светилка бебе расадник Вграден нови вибрира сензор чип, Отворете го прекинувачот на база на моќ, Првиот истрел на топло бела светлина (слаба светлина), вториот удар е бојата се менува режимот на шест-боја, Третиот победи е секогаш светла, Исклучете го светлото по четврти пат, туп, повторно, светилка на владата дојде во.

√.Correct работа: Еден целосно полнење (5V / 1A) трае околу 2 часа. Кога полнењето, црвената сијаличка светнува, обвинувајќи комплети, зелен индикатор светлина.

√.Usage сценарио: На LED светилка бебе расадник Тоа може да се користи како деца спалната соба ноќни светла, но може исто така како расадник кревет светлина, бебе играчка светилки, деца decoration.Powered од било уреди со USB порта, како што вашиот компјутер, десктоп спалната соба , лаптоп моќ банка.

 


 • EXW Цена: US $ 6.77- $ 7.22 / парчиња
 • MOQ: 50 парчиња
 • Набавка Способност: 20 000 парчиња / месечно
 • Порт: Xiamen или Шенжен како што се бара
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Metoo Силиконска светлината
  Точка бр PJS-PY002W
  Боја Белата
  моќ 1W
  Напон DC 5V / 1A
  Тип на батерија Вграден 500mAh Li-ion батерија
  Светла боја RGB
  Напојување литиум батерија
  време на полнење  2 часа
  Работно време 8-20 часа (во зависност од светлината)
  форма дизајн OEM / ODM
  тест Стандард CE RoHS ССА TUV ETL
  функција 1.7 Боја Промена
  2.Touch сензор
  3. далечински управувач
  пакување 1pcs / кутија, 48pcs / картон
  совршен подарок Денот на вљубените / Божиќ / Нова Година за љубовник, пријател, родители, деца
  димензии
  должина 10.3cm
  ширина 11.2cm
  Висина 16.6cm
  капацитет N / A
  материјал
  тело Материјал ABS + Силиконски безбедност
  Отпечаток (ако е потребно) Ласерско печатење (1000pcs), потврда RoHS
  додатоци информации
  USB кабел за полнење Да
  други Не
  тежини
  Нето тежина (kg) 0.22
  Испорака Тежина (kg) 0.5
  Боја кутија (мм) 105 * 115 * 135
  Картонска кутија (cm) 59 * 49 * 30 (16.5kg / ЦТН)

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!