Гејмерски слушалки PJS-М5 - Кина Xiamen PJS технологија

Гејмерски слушалки PJS-M5

Краток опис:

.Suspend лента намален притисок:

1: Стабилен држач: Дисперзија притисок главата удобно да се носат

2: кожа рампа: штитници за уши користи со кожа-friendly кожа материјал, како и супер меки преку уво влошки кои е поудобно за долго носат време.

.На лента со голема единица возачот; Моќен бас и се фокусира на улоги игра од структурата на слушалки:

.Adjustable лента / Лесни тело / Изолирани кожа-friendly earmuff / 50мм звучник / stration МИЦ дизајн / шарени дизајн на светло

.Wireless Слушалки активни откажа надворешната бучава, овозможувајќи ви да уживате во аудио во метро, автобус, авион, и други бучни ситуации

.Sound аналитички: 50мм голем диск единица може овозможува чист звук и длабок бас за вистинска игра.

.You може да 't се направи ред со удобен, здрав и длабоко soundin


 • EXW Цена: US $ 8,16-8,68 / парчиња
 • MOQ: 100 парчиња
 • Набавка Способност: 20 000 парчиња / месечно
 • Порт: Xiamen или Шенжен како што се бара
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот гејмерски слушалки 
  Точка бр PJS-M5
  Тежина  
  Боја Злато / Silver
  говорникот импеданса 32Ω
  чувствителност  -58dB ± 3dB
  дијаметар звучник 50мм
  тип на конекција Φ3.5mm
  Номинална моќност 100mW
  должина на жица ≈2M
  фреквенција 20-25000Hz
  избор на квалитет; обезбедување на квалитет 1: OFC пет-кор бакарна жица
  2: анти-експлозија анти-повлече
  висока точност Постојат кул на ладно за уши,
  направени од страна на Џек USB слушалки со микрофон,
  кога ќе се борат во игра, како и
  слушалки запали темен свет светла
  точка, преплашени противници.
  карактеристики 1: суспендирани држач за на глава без притисок;
  2: Стабилен држач висока цврстина материјал;
  3: Протеини штитници за уши изолира прашина и бучава;
  4: плетенка жица се задржи стабилен пренос; 
  5: позлатен приклучок за подобар квалитет на звукот;
  6: со контрола за јачината лесно да се контролираат;
  Вовед производ 1: суспендирање лента намалени притисоци:
     1): Стабилен држач: Дисперзија притисок главата
  удобно да се носат

     2): кожа рампа: штитници за уши користи со кожа-friendly
  кожа материјал, како и супер меки преку уво влошки кои
  е поудобно за долго носат време.
  2: Држачот за на глава со голема единица возачот; Моќен
  бас и се фокусира на улоги игра од структурата на слушалки:

  Прилагодлив лента / Лесни тело /
  Изолирани кожа-friendly earmuff / 50мм звучник /
  струкција МИЦ дизајн / шарени дизајн на светло
  3: Безжични слушалки активни откажа надворешната бучава,
  овозможувајќи ви да уживате во аудио на подземната железница, автобус,
  авион, и други бучни ситуации

  4: звук аналитички:
     50мм голем диск единица може овозможува чист звук и
  длабок бас за вистинска игра.

  5: omnidirectional микрофон:
     Флексибилен микрофон за точно позиционирање, со голема
  чувствителност на подигање на звуци.

  димензии
  Картон Големина (см)  
  материјал
  производ материјал бакар гасовод
  додатоци информации
  други Не
  тежини
  Нето тежина (kg)  
  Испорака Тежина (kg)  
  Боја Box Големина (см)  
  Картон Големина (см)  

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!