Smart Црното Хривнија PJS-V66S-Црно - Кина Xiamen PJS технологија

Smart Црното Хривнија PJS-V66S-црна

Краток опис:

√.There Спорт Режими има три вградени режими движење, Можете да го носите маншет директно да се вежба, маншет да снимате сите ваши податоци спортови А: Возење: време; калории; Срцето Оцени Б: Испратена: Одалеченост; калории; Срцето Оцени C: јаже скокнеш: Фреквенција; калории; Пулс

√.Heart курс / крв следење на притисокот во / на кислород во крвта Вграден Висока чувствителност вежбање и отчукувањата на срцето крвен притисок сензори, следење и снимање на различни индикатори на срцето и крвниот притисок услови на сите времиња, и рационално планирање на обемот вежба

√.IP67 Водоотпорен, водоотпорен; Прав-доказ; Анти-корозија. Со IP67 водоотпорен перформанси, Пливање, дожд, вода животната средина не се плашат, можете да го понесете со леснотија и направи нешто за да ги раскинат оковите

√.Wechat Спорт со пријателите, во прилог на PK, кој може да ја окупира покритие, исто така можете да ги охрабри едни со други за да се следи, со силата на поддршка може да се оди понатаму

√.Message притисни содржина, Синхронизирајте порака на мобилниот телефон, Кога има порака, таа ќе ве потсетам да вибрира, Не се грижат за исчезнати важен повик, притиснете порака интерфејс за три секунди за да се прикаже содржината на пораката.

 


 • EXW Цена: US $ 14,68-15,48 / парчиња
 • MOQ: 50 парчиња
 • Набавка Способност: 20 000 парчиња / месечно
 • Порт: Xiamen или Шенжен како што се бара
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / A, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Smart Црното Хривнија
  Точка бр PJS-V66S-црна
  Тежина 25g
  Боја црна
   капацитет на батерија 90mAh
   водоотпорен рејтинг IP67 водоотпорен
   тип тесто литиум полимер
   маншет материјал Силика гел
   Зглоб тока материјал алуминиумска легура
  форма дизајн OEM / ODM
  тест Стандард CE RoHS
  пакување 1pcs / кутија, 50pcs / картон
   Системски побарувања Android 4.4 и погоре систем, 
  IOS8.0 над системот, поддржува Bluetooth 4.0 или повеќе мобилни телефони
  Bluetooth BLE V4.0
  сензор Рефлексивни фотоелектричен сензор на срцето
  Покажи 0.96 инчи OLED
  време на мирување 20 ден
  Работно време 7 дена
  режим на работа Капацитивни допир копче
  режим на алармирање Високо чувствителна вграден мотор
  полнење интерфејс линија со две магнетни податоци
  режим Преземете ја апликацијата / АПК Андроид: FlagFit  
  Епл: FlagFit
  Потсетник: (IOS систем во Apple треба да се користи во продавница, Андроид мобилни
   телефони во 360 мобилни асистент и други големи апликации продавница 
  пребарување АПК fitcloud преземете и инсталирате)
  функција 1. екран појас со допир рака прстен (0.96 инчен OLED)
  стапка 2. срцето и откривање на кислород во крвта, крвниот притисок тест
  3. Дојдовни содржината на пораката потсетник
  4. Време на екранот, чекор по чекор, далечина со екран
  5. Чекор, далечина, калории
  6. Sleep монитор (време на спиењето, квалитетот на сонот)
  7. известување дојдовен повик, порака притисни
  8. WeChat, QQ, Фејсбук спортски да ги споделат
  9. Анти пад потсетник (мобилен телефон од алармирање опсег)
  10. повик ѕид
  11. аларм часовник
  12. Фитнес поставување на цел
  размена на информации 13. Фитнес
  14. функција SUOTA, преку АПК / App надградба на фирмверот Хривнија
  димензии
  должина 48cm 
  ширина 24.3cm
  Висина 12см
  капацитет N / A
  материјал
  тело Материјал Легура на алуминиум / силика гел
  Отпечаток (ако е потребно) Ласерско печатење (500pcs), потврда RoHS
  додатоци информации
  други Не
  тежини
  Нето тежина (kg) 0.24
  Испорака Тежина (kg) 0.95
  Боја Box Големина (см) 11.5 * 7.5 * 3.0
  Картон Големина (см) 39,5 * 17 * 25

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!